Kancelarie Frankowicze

Spis kancelarii deklarujących prowadzenie spraw frankowych oraz przejawiających w tej dziedzinie aktywność w Internecie oraz mediach społecznościowych. Baza kancelarii nie jest rankingiem kancelarii frankowych oraz nie stanowi rekomendacji jakiegokolwiek podmiotu wyszczególnionego na liście.

Co zyskuje kredytobiorca korzystając z pomocy prawnika?

Zaangażowanie do sprawy frankowej prawnika powoduje, że kredytobiorca nie musi dopełniać szeregu formalnych czynności, jednak poza:

 • spokojem
 • mniejszym stresem i
 • minimalnym udziałem w procesie,

kredytobiorca „zyskuje” jeszcze jedną bardzo ważną rzecz, a mianowicie, zwiększa swoje szanse na wygranie z bankiem. Owszem, obecnie frankowicze wygrywają ponad 90 procent postępowań, jednak te 10 procent przegranych spraw, to postępowania w których kredytobiorcy występują samodzielnie lub są reprezentowani przez niedoświadczonych prawników, nie warto więc ryzykować.

Jak poznać dobrą kancelarię frankową?

Najskuteczniejsza i najlepsza do pomocy w sprawie frankowej będzie kancelaria, która tego typu sprawy prowadzi, szukając więc kancelarii, musisz zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • kancelaria musi posiadać doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych – najlepiej nie mniej niż 4 lata
 • najlepiej, żeby jedyną specjalizacją kancelarii było prowadzenie procesów z zakresu umów o kredyty we frankach
 • kancelaria specjalizuje się w pomocy frankowiczom już kilka lat- najlepiej, żeby korzystne wyroki uzyskiwała już przed wyrokiem TSUE z października 2019 r.
 • zespół kancelarii to radcowie prawni lub adwokaci
 • kancelaria może się pochwalić licznymi i korzystnymi dla kredytobiorców wyrokami.

Jakich kancelarii unikać?

Duże zainteresowanie kredytobiorców w dochodzeniu swoich praw, spowodowało niestety, że na rynku pojawiło się mnóstwo kancelarii, które w tego rodzaju postępowaniach widzą szansę na szybki zarobek, a tak naprawdę, są to kancelarie, którym brak jest:

 • doświadczenia
 • wiedzy
 • odpowiedniego personelu.

Każda kancelaria, która oferuje swoją pomoc frankowiczom, zapewnia, że usługi przez nią świadczone są na najwyższym poziomie, a kredytobiorca nie ma tak naprawdę podstaw by informacje te kwestionować, niemniej, żeby zapewnić sobie pomoc odpowiedniego prawnika, kancelaria nie może:

 • być prowadzona w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej
 • działać na rynku od kilku miesięcy, czyli od momentu, gdy orzecznictwo w sprawach frankowych stało się korzystne dla kredytobiorców
 • nie potrafić udowodnić ile i jakich konkretnie postępowań w sprawach frankowych wygrała.

Gdzie szukać dobrej kancelarii?

Gdy już wiesz na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednią kancelarię do prowadzenia twojej sprawy frankowej, następne pytanie jakie się pojawia, dotyczyć będzie zapewne tego, gdzie szukać, by taką kancelarię znaleźć.

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na znalezienie kancelarii, jest oczywiście skorzystanie z internetu, gdyż w ten sposób możesz zweryfikować praktycznie wszystkie informacje, które świadczyć będą o tym, że dana kancelaria jest odpowiednia, trzeba tylko wiedzieć jak szukać.

Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu kancelarii, warto więc zwrócić uwagę, czy:

 • dana kancelaria umieszcza na swojej stronie informacje o wygranych procesach, a jeśli tak, to jak szczegółowe są to informacje. Dobra kancelaria nie będzie ukrywać sygnatury postępowań w których wygrała, wysokości uzyskanego świadczenia, a także nazwy banku z którym wygrała;
 • kancelaria prowadzi bloga/opisuje na swojej stronie, w jaki sposób udało się jej wygrać i jaką argumentację przyjął sąd. Te informacje pozwolą ci ustalić jaką taktykę przyjmuje kancelaria (czy częściej doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej czy jej odfrankowienia) i jak uzasadnia dochodzone roszczenia;
 • zespół kancelarii prowadzący sprawy frankowe jest przedstawiony z imienia i nazwiska, tytułu zawodowego i posiadanej wiedzy oraz doświadczenia, już wtedy dowiesz się jaki konkretnie prawnik będzie twoją sprawą frankową się zajmował.

Spis kancelarii prowadzących sprawy frankowe

Kancelarie Frankowe Warszawa

Ocena kancelarii
Ocena kancelarii

Kancelarie Frankowe Szczecin

Kancelarie Frankowe Lublin

Kancelarie Frankowe Kraków

Kancelarie Frankowe Poznań

Kancelarie Frankowe Wrocław

Kancelarie Frankowe Sosnowiec

Kancelarie Frankowe Toruń

Ocena kancelarii

Kancelarie Frankowe Rzeszów

Kancelarie Frankowe Opole

Kancelarie Frankowe Łódź

Kancelarie Frankowe Gdynia